Nasze samoloty

Cessna 172

Cessna 172 o znakach SP-AIS to przedstawicielka rodziny najpopularniejszych samolotów świata. Czteroosobowy, nowoczesny górnopłat, bogato wyposażony w pomoce nawigacyjne. Większe od standardowych zbiorniki pozwalają dolecieć i wrócić z każdego niemal zakątka Polski. Silnik zasilany wtryskiem powiększa bezpieczeństwo lotu, eliminując największy postrach pilotów czyli „zalodzenie gaźnika”.

lot samolotem prezent 2

Cessna 152

Obecnie posiadamy dwie Cessny o znakach SP-WWH i SP-CKP. Miłośnikom lotnictwa nie trzeba ich przedstawiać – to najpopularniejszy samolot do nauki pilotażu w Polsce i chyba też na świecie. Jest to dwuosobowy górnopłat o nieskomplikowanej stosunkowo budowie. Produkowany od kilkudziesięciu lat i sprawdzony pod względem niezawodności, wytrzymałości i ergonomii. Zwłaszcza przyciąga pilotów nasza pieszczoszka „szwajcarka” – jedna z najmłodszych małych cessn na świecie i chyba najlepiej wyposażona mała cessna w Polsce.

rodzinne loty widokowe

Socata TB10

Socata Tobago o znakach SP-RBK to samolot produkcji francuskiej, nie tak często spotykany w naszym kraju, a przecież posiadający dużo zalet wyróżniających go na tle innych czteroosobowych maszyn. Jest to tym razem dolnopłat, w którym wygodnie, a nawet komfortowo podróżują 4 osoby. Nasza Socata posiada regulowany skok śmigła co dodatkowo, oprócz konstrukcji kabiny, parametrów silnika i dużych zbiorników na paliwo, pozwala na wykorzystywanie jej do daleko-zasięgowej turystyki lotniczej.

licencja pilota turystycznego cena

Piper Arrow III 28R

Piper 28R-201 to sprowadzony prosto z Danii samolot na miarę europejską – jego prędkość przelotowa (130 węzłów dzięki chowanemu podwoziu i 200-konnemu silnikowi), zbiorniki na paliwo o pojemności 272 litry, wyposażenie certyfikowane do lotów IFR – pozwalają na lot w każdy, dowolny zakątek Europy, a przy odrobinie wysiłku nawet świata.

licencja pilota turystycznego cena

Piper 34 Seneca V

Piper Seneca to jeden z najpopularniejszych na świecie samolotów dwusilnikowych. Idealny do szkolenia na uprawnienie MEP(L), ale również świetny sposób na szybkie przemieszczenie się w dowolne miejsce Europy i świata o każdej porze roku. Łączna moc dwóch silników to 440 KM, a pełna instalacja antyoblodzeniowa pozwala wykonywać loty nawet w warunkach średniego oblodzenia.

Cessna 206

…….